Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες

ΦόρουμΦόρουμ  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

Μοιραστείτε | 

Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mpampis13
BeeForce
BeeForce

Αριθμός μηνυμάτων : 1267

ΔημοσίευσηΘέμα: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Τρι Νοε 25, 2014 11:50 pm

Μια και γιορτες ερχονται,τα τρεξιματα μας θα γινουν πιο πολλα λεω τωρα που ειναι ακομα νωρις οσοι θελουν να μαζευτουμε για ενα καφε-συζητηση-γνωριμια.
Μια καλη ημερομηνια ειναι Παρασκευη 5 Δεκεμβριου σε μερος που θα συμφωνησουμε.
Ελπιζω να μην ειμαστε παλι εγω και ο Γιαννης.....
Ενα καλο και δοκιμασμενο μερος,ησυχο και με πολυ χωρο ειναι το καφε που ειχαμε παει περυσι με το Γιαννη το Υαδες στο περιφερειακο Γαλατσιου.
Περιμενω απαντησεις και προτασεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Milve
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 116

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Τετ Νοε 26, 2014 9:06 am

Τέλεια ιδέα!!! Μου είναι λίγο δύσκολο τη συγκεκριμένη μέρα, αλλά θα προσπαθήσω να είμαι εκεί. sostos
Pater_Familias
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 88

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Τετ Νοε 26, 2014 10:27 am

Αυτές τις ημέρες έχουμε τη γιορτή μελιού στο ΣΕΦ. Δεν κανονίζουμε μία συνάντηση εκεί;
mpampis13
BeeForce
BeeForce

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Πεμ Νοε 27, 2014 12:03 am

Καλησπερα πρώτα από όλα η ημερομηνία δεν είναι φιξαρισμενη μια απλή πρόταση είναι.ακουω προτάσεις.
Ποτέ είναι η γιορτή μελιού;
Απλά ξέρεις,εκεί είναι δύσκολη η προσωπική γνωριμία μέσα στο πανικό και στο σουλατσο με το τρελό κόσμο που θα εχει.
Για αυτό και πρότεινα σε ένα ήσυχο καφέ που θα κουβεντιάσουμε άνετα...ομως ότι θελει ο λαός...ας αποφασίσουμε ομαδικά.
thodoris981
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 646

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Πεμ Νοε 27, 2014 12:36 am

Ωραια πραγματα κανονιζετε!!
Λιγο η Παρασκευη ειναι προβληα για μενα.Αν γινεται αλλη μερα καλως!!
Αν δεν γινεται παλι καλως.... scratch
vasval
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 18

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Πεμ Νοε 27, 2014 11:05 am

Καλημέρα. Η γιορτή μελιού είναι το ΠΣΚ 5-6-7 Δεκεμβρίου στο ΣΕΦ (Φάληρο). Έχεις δίκιο Μπάμπη σε αυτό που λες αλλά αν κάποιος έχει σκοπό να πάει, είναι ευκαιρία να βρεθούμε εκεί. Άλλωστε έχει καφετέριες, στην ακτή Δηλαβέρη πηγαίνοντας για Μικρολίμανο, σε απόσταση που άνετα πάει κάποιος με τα πόδια. Προσωπικά μπορώ οποιαδήποτε ώρα του ΣΚ (εκτός απροόπτου).
av
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 68

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Πεμ Νοε 27, 2014 4:01 pm

και εγώ θα είμαι στην γιορτή μελιού το σάββατο 6 Δεκεμβρίου
Melissologia
Διαχείριση

Αριθμός μηνυμάτων : 655

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Παρ Νοε 28, 2014 11:41 am

Όπως το βλέπω το πιο σωστό είναι συνάντηση μέσα στο ΣΚ, ίσως νωρίς το Σάββατο το απόγευμα, σε κάποια  καφετέρια στην ακτή Δηλαβέρη πηγαίνοντας για Μικρολίμανο. Έτσι θα βολέψει όλους όσους πάνε στην έκθεση.
Ας προτείνει κάποιος που γνωρίζει την περιοχή ώρα και μαγαζί sostos
vasval
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Δευ Δεκ 01, 2014 10:22 am

Έχω πολυ καιρό να πάω για καφέ για να ξέρω τα μαγαζιά αλλά πιστεύω πως το flocafe θα υπάρχει ακόμα. Μπορούμε να βρεθούμε εκεί και να κρίνουμε το που θα καθήσουμε. Σχετικά με την ώρα για μένα είναι καλά στις 16:00 αλλά ας αποφασίσει η πλειοψηφία.
mpampis13
BeeForce
BeeForce

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Δευ Δεκ 01, 2014 3:25 pm

Εγώ για μετά τις 16.00 δεν έχω θέμα αλλά ούτε και για το Flo έχω θέμα...οτι θελετε
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 754

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Δευ Δεκ 01, 2014 9:33 pm

Vasval γείτονα είμαι μέσα!
thodoris981
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 646

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Παρ Δεκ 05, 2014 2:42 am

ας πει οπως λεει και ο Μπαμπης.
Αλλιως δεν χαθηκε ο κοσμος κανονιζουμε ενα κομβικο σημειο και βρισκομαστε....
mpampis13
BeeForce
BeeForce

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Παρ Δεκ 05, 2014 5:12 pm

μια και δεν βλεπω καμια απαντηση απο καποιο που να μενει κοντα και να ξερει προτεινω την καφετερια στι μικρολιμανο ``καταφυγιο``.
ηρεμη καφετερια μα πολυ χωρο και κοντα στο σεφ...
για περισσοτερες πληροφοριες...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Παρ Δεκ 05, 2014 6:11 pm

Παιδιά για αύριο Σάββατο είναι η συνάντηση?
Το μέρος το βρήκαμε έπειτα από την πρόταση του Μπάμπη, για τι ώρα λέτε?
(το καταφύγιο αν είναι αυτό που ήτανε παλιά, έχει πολύ όμορφη θέα)
vasval
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Παρ Δεκ 05, 2014 9:54 pm

Στις 16:00 είναι εντάξει;
av
Μέλος
Μέλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Παρ Δεκ 05, 2014 10:21 pm

εγω παιδια θα ειμαι απο νωρις εκει, αν κατσω μεχρι το απογευμα θα ερθω να σας βρω... καποια προσωπα τωρα τα ξερω
Pater_Familias
Μέλος
Μέλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Παρ Δεκ 05, 2014 10:36 pm

vasval έγραψε:
Στις 16:00 είναι εντάξει;

Μια χαρά. Θα περάσω να σας δω.
ΚΩΣΤΗΣ
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 48

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Σαβ Δεκ 06, 2014 12:38 am

Τελικά μόνο ο monarchis αποδείχτηκε καλός οργανωτής της παρεας του  Melissologia… η συνάντηση γίνετε μέσα στο χώρο της εκδήλωσης και μετά….
mpampis13
BeeForce
BeeForce

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Σαβ Δεκ 06, 2014 3:09 pm

Εγώ θα είμαι στο σεφ κατά της 17:00.
δεν νο.ιζω να φάμε και τρελή ώρα μέσα.ετσι και αλλιώς οι πιο πολλοί,να μην πω όλοι,έχουμε κινητά με ίντερνετ.αν έχετε όρεξη και χρόνο γράψτε ακομα και μέσα από το σεφ.εγω κάποια τηλεφωνα που μου έστειλαν θα τα παρω να μιλήσω για λεπτομέρειες.
Pater_Familias
Μέλος
Μέλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Σαβ Δεκ 06, 2014 5:12 pm

Είμαστε καμιά 5αριά άτομα στο και περιμένουμε. Μπάμπη έχεις το τηλέφωνό μου.
vasval
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Κυρ Δεκ 07, 2014 10:07 pm

Βρεθήκαμε με τον Throubee και τον Pater_Familias και καθήσαμε σχεδόν μέχρι τις έξι.
av
Μέλος
Μέλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Κυρ Δεκ 07, 2014 11:14 pm

χαιρετισμους στην Ρόδο, αντε να δουμε ποτε θα ξαναβρεθουμε
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Δευ Δεκ 08, 2014 9:41 am

vasval έγραψε:
Βρεθήκαμε με τον Throubee και τον Pater_Familias και καθήσαμε σχεδόν μέχρι τις έξι.

Περάσαμε πολύ ωραία όποιος δεν ήρθε έχασε!
cat
mpampis13
BeeForce
BeeForce

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Δευ Δεκ 08, 2014 2:44 pm

Δυστυχώς λόγο ξαφνικής δουλειάς και του πιτσιρικά μου άργησα να φτάσω εκεί.
Έφτασα κατά της 19:00,συνάντησα στο χώρο της εκθεσης τον pater familia τα είπαμε λίγο και μπήκα στην έκθεση.
Μάλον δεν είναι γραφτό στην Αθήνα να συναντηθούν πάνω από τρία άτομα...ηταν και λίγο φλου το που,πως και ποτέ...τελος πάντων κριμα που δεν τα καταφέραμε και πάλι.
Ο λόγος που είχα προτείνει να συνατηθουμε άσχετα με την έκθεση ήταν ότι θα προσαρμοζαμε το μέρος και την ώρα ανάλογα με τα μπορώ των περισσοτερων.
Ας ελπίσουμε να ύπαρξη θεληση και συμμετοχή για μια συνάντηση με περισσότερο κοσμο
Υ.γ. Έχω την εντύπωση ότι την ώρα που έφτασα στην έκθεση στην είσοδο της,μέσα,καθόταν και συζητούσε με δυο κύριους ο συντονιστής μας "Σπυρετο".
Τον θυμόμουν από την φωτο που έχει στο avatar του.νομιζω ότι ήταν αυτος(αυτος που είδα ήταν ιερέας)δεν του μίλησα για να μην ενοχλησω την συζήτηση που είχαν.
Milve
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 116

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα    Δευ Δεκ 08, 2014 3:35 pm

Δυστυχώς ούτε και εγώ τα κατάφερα. Έτυχε να λείπω εκτός Αθηνών όλο το Σαββατοκύρικο ti na po . Μακάρι να κανονιστεί κάτι ξανά σύντομα!

Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. Στην Αθηνα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Διάφορα :: Melissologia - Hellenic Bee Forum :: Συναντήσεις Melissologia H.B.F.-
Μετάβαση σε: