Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες

ΦόρουμΦόρουμ  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

Μοιραστείτε | 

Πανελλήνια Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. - Αθήνα 15.11.2014

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
priobolos
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 93

ΔημοσίευσηΘέμα: Πανελλήνια Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. - Αθήνα 15.11.2014    Δευ Νοε 17, 2014 8:24 pm

χαρηκα που συναντηθηκαμε και γνωριστηκαμε με τα παιδια,αλλα στεναχωρηθηκα που δεν μπορουσα να κατσω περισοτερη ωρα να παρακολουθησω ολο το προγραμα σιγουρα θα ακουστηκαν πολλα και ενδιαφεροντα θεματα.ειχα τις ελιες πεντε μερες στα σακια και θα μου χαλαγανε επρεπε να παω να βγαλω το λαδι.ελπιζω σε μια νεα συναντηση μελων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΩΣΤΗΣ
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 48

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανελλήνια Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. - Αθήνα 15.11.2014   Τρι Νοε 18, 2014 12:13 am

Φώτης έγραψε:
Γεια σας. Αν και δεν είχαμε αρκετό χρόνο για συζήτηση χάρηκα πολύ που σας είδα. Ευχαριστώ κι εγώ με την σειρά μου τον AV για τους σπόρους. Τους έδωσα ήδη για φύτεμα στο φυτώριο.
Και μερικές φωτογραφίες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
χαρηκα πολυ που σας γνωρισα παιδια, ελπίζω στο φεστιβαλ μελιου να εχουμε περισσοτερο χρονο να τα πουμε....χαρηκα πολύ!!
Pater_Familias
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 88

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανελλήνια Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. - Αθήνα 15.11.2014   Τρι Νοε 18, 2014 12:39 am

Κι εγώ χάρηκα για τη γνωριμία με τα παιδιά. Κρίμα που ήταν για λίγο και μόνο για μία ημέρα. Ελπίζω σε επόμενη συνάντηση να είναι καλύτερα τα πράγματα.
av
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 68

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανελλήνια Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. - Αθήνα 15.11.2014   Τρι Νοε 18, 2014 9:13 pm

και εγώ παιδιά χάρηκα για την γνωριμία με όλους, και μου φανήκατε όλοι πολύ συμπαθή
πολύ ωραία ιδέα για το φεστιβάλ μελιού ή για οποιαδήποτε άλλη συνάντηση για ρακόμελο…
με τους σπόρους ελπίζω όλοι να καλύψουμε το κενό του Αγούστου
όσο για τον Χρήστο… είναι μέλος του φόρουμ αλλά καθόλου ενεργός. Θα του τραβήξω λιγάκι το αυτάκι katse kala
doctor11
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 53

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανελλήνια Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. - Αθήνα 15.11.2014   Τρι Νοε 18, 2014 11:42 pm

ρε παιδιά μη με κάνετε και νιώθω άσχημα (ενοώ τον φίλο πια) av.....
θα προσπαθήσω να γίνω κι εγώ λίγο πιο ενεργός στο forum.
Χάρηκα κ εγώ πολύ που βρεθήκαμε και ελπίζω να ξαναβρεθούμε στο festival μελιού
Κορυφαία στιγμή του συνεδρίου κατά την γνώμη μου, μετά την πολύ καλή ομιλία του κ. Κ. Παναγιωτόπουλου Καθ. Εδαφολογίας του ΑΠΘ για τα μεταλεία χρυσού στις Σκουριές Χαλκιδικής, πήρε το λόγο ο κ.Θρασυβούλου και ενώ εξηγούσε ότι οι Έλληνες μελισσοκόμοι δεν έχουν καταλάβει ακόμα ότι το συγκεκριμένο έργο μπορεί να αποτελέσει το ΤΕΛΟΣ της Ελληνικής μελισσοκομίας, "έβαλε τα κλάματα" έφυγε απ το προεδρείο έκατσε σε μία άκρη κρατώντας με τα χέρια του το πρόσωπό του.
Όσοι είμασταν εκεί δεν σταματήσαμε να τον χειροκροτούμε.....
Υ.Γ. Όχι δεν είμαι ο Χρήστος
Νίκος...
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 754

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανελλήνια Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. - Αθήνα 15.11.2014   Πεμ Νοε 20, 2014 3:57 pm

Καλημέρα!
Παίδες να πώ και εγω με τη σειρά μου "χάρηκα" σε όλους τους συνάδελφους που γνώρισα στη συνάντηση..η παρέα ήταν ευχάριστη και ζεστή. Η αλήθεια είναι ότι σε αυτά τα λίγα λεπτά που κάτσαμε δε προλάβαμε να πούμε και πολλά..όμως ο συνδετικός μας κρίκος (εν προκειμένη η μελισσοκομία) αποδείχτηκε αρκετά ισχυρός ώστε να νοιώσουμε οικία μεταξύ μας. Την Κυριακή μετά το πέρας του συνεδρίου πηγαίνοντας σπίτι ένοιωθα πληρότητα κ μια ικανοποίηση, γιατί κατά την γνώμη μου για μια προοδευτική μελισσοκομία σε πανελλήνιο επίπεδο δεν αρκεί μόνο η μελισσοκομική γνώση και η πρακτική. Αν θέλουμε να πάμε ένα βήμα μπροστά, οφείλουμε όλοι οι μελισσοκόμοι να είμαστε ενωμένοι σαν μια γροθιά, με διαρκή επικοινωνία και συνεργασία, όλοι μαζί με ένα κοινό όραμα θα να αντιμετωπίσουμε κάθε πρόκληση.

Υ.Γ1 Φίλε Γιώργο ήταν δικιά σου η ιδέα της συνάντησης, νομίζω ότι σου αξίζουν συγχαρητήρια , γιατί την οργάνωσες κιόλας τρέχοντας με το κινητό να συγκεντρώσεις τα μέλη του φόρουμ.

ΥΓ 2 Φίλε Vasval όποτε θες το κανονίζουμε το καφεδάκι.. στείλε π.μ

sostos
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα

Αριθμός μηνυμάτων : 1653

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανελλήνια Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. - Αθήνα 15.11.2014   Πεμ Νοε 20, 2014 4:49 pm

Την επόμενη φορά, θα κρατάω ταμπέλα όπως οι τουριστικοί πράκτορες που θα γράφει Melissologia H.B.F. γιατί πολλοί νόμιζαν πως κάπως έτσι θα βρεθούμε.... Κάποιος μου είπε πως γιατί δεν έχουμε stand όπως οι εκθέτες;

Throubee thnx!

Πανελλήνια Συνάντηση μελών Melissologia H.B.F. - Αθήνα 15.11.2014
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» Χριστουγεννα 2014 στην Καλαματα
» BΡΕΘΗΚΕ Κ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΙΣ
» ΚΑΝΙΣ-ΣΚΥΛΟΣ
» εχει χαθει γατος στην Αργυρούπολη, κανελής με άσπρα πόδια- βρέθηκε.
» Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Διάφορα :: Melissologia - Hellenic Bee Forum :: Συναντήσεις Melissologia H.B.F.-
Μετάβαση σε: