Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες

ΦόρουμΦόρουμ  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

Μοιραστείτε | 

Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Melissologia
Διαχείριση

Αριθμός μηνυμάτων : 655

ΔημοσίευσηΘέμα: Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)   Τρι Φεβ 02, 2010 2:56 pm

Την…

AGROTICA 2010 23η Διεθνής Έκθεση Γεωργικών Μηχανημάτων, Εξοπλισμού & Εφοδίων.
Διεθνές Εκθεσιακό Κέντρο HELEXPO, Θεσσαλονίκη, 3–7 Φεβρουαρίου 2010.

αναμένεται να την επισκεφτούν κάποιο φίλοι του φόρουμ και μάλιστα έχει εκδηλωθεί το ενδιαφέρων για μια μίνι «συνάντηση» γνωριμίας με καφέ. Όσοι φίλοι θέλουν να παραβρεθούν στη συνάντηση αυτή παρακαλούνται να το δηλώσουν πιο κάτω με ανάρτηση τους… απουσιολόγος ορίζεται η MILIBEE afro … Το πιο πιθανό είναι να υπάρξουν δύο συναντήσεις, μία το Σάββατο και μία την Κυριακή (μάλλον το μεσημέρι για να βολέψει και σαν ξεκούραση).

Ως χώρος συνάντησης υπάρχει η δυνατότητα εντός της έκθεσης και προτείνεται το εστιατόριο στο όροφο του περιπτέρου # 8... αν υπάρχει άλλος χώρος πιο βολικός ας γραφεί να το δούμε…

Εκτός της έκθεσης υπάρχουν κοντά πολλά καφέ, φαγάδικα κλπ και αν υπάρχει μια τέτοια περίπτωση συνάντησης πρέπει να δηλωθεί από τους ενδιαφερόμενους το συντομότερο.

Από μια αναζήτηση "ανακαλύφτηκε" ότι η έκθεση θα έχει και κάποια μελισσοκομικά εκθέματα

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Melissologia στις Κυρ Φεβ 07, 2010 9:58 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member

Αριθμός μηνυμάτων : 648

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)   Τετ Φεβ 03, 2010 11:18 am

Θα είμαι εκεί την Κυριακή όλη μέρα, μαζί με τον πατέρα μου.
lingistis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 848

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)   Τετ Φεβ 03, 2010 2:20 pm

Αν όλα πάνε καλά θα είμαι το Σάββατο... από το μεσημέρι Very Happy

Άλλος για Αγρότικα????
ορεινός
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 3

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)   Τετ Φεβ 03, 2010 5:12 pm

Kι εγω εκει θα ειμαι σαββατο μεσημερι..
melissonas
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 42

ΔημοσίευσηΘέμα: Agrotica 2010   Τετ Φεβ 03, 2010 6:53 pm

Στην Agrotica 2010 θα είμαι Και εγώ το Σάββατο.
Και αν ορίσει κάποια άλλη μέρα η παρέα, πάλι μέσα είμαι.
artemis
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 14

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)   Τετ Φεβ 03, 2010 10:50 pm

Μπα εγω θα ειμαι την Παρασκευη!! σκ στον Ολυμπο να δω και τα μελισσακια
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 773

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)   Πεμ Φεβ 04, 2010 12:30 am

Εγώ ο μικρός Μάκης κυριακή απόγευμα...

bounce bounce bounce bounce
MILIBEE
Honorary member
Honorary member

Αριθμός μηνυμάτων : 1575

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)   Πεμ Φεβ 04, 2010 12:58 am

Οποτε εχουμε και λεμε

ayla - Κυριακη
lingistis - Σαββατο
ορεινος - Σαββατο
melissonas - Σαββατο
artemis - Παρασκευη
ΚΩΣΤΗΣ - Σαββατο
dimitrios - Σαββατο
Maikpigasos- Kυριακη

ΥΓ Μην ξεχασετε να στειλετε με πμ το κινητο σας στην melissologia γιατι
αλλιως θα ειναι δυσκολη η συναντηση ( ισως μονο ο melissonas εχει πιθανοτητες με την φωτο Wink ), το αντιμετωπισαμε στον Πειραια.
evi
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 27

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)   Πεμ Φεβ 04, 2010 3:12 am

μπορώ και σάββατο μπορώ και κυριακή! 10' δρόμος είναι απο μένα η αγρότικα!
θα σας δω εκεί!!!! cheers cheers cheers cheers
Melissologia
Διαχείριση

Αριθμός μηνυμάτων : 655

ΔημοσίευσηΘέμα: ώρα συνάντησης....   Παρ Φεβ 05, 2010 9:19 pm

Για ώρα συνάντησης (πάνω κάτω) θα είναι στις 16:00 το Σάββατο και στις 14:00 την Κυριακή. Σε κάθε περίπτωση παρακαλώ να επικοινωνήστε μεταξύ σας με τα τηλέφωνα... Wink
lingistis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 848

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)   Κυρ Φεβ 07, 2010 1:47 pm

Αν και δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η φετινή Αγρότικα μελισσοκομικού ενδιαφέροντος… ο καφές με τους φίλους από το φόρουμ ήταν σπέσιαλ!!!

Χάρηκα πολύ παιδιά που γνωριστήκαμε από κοντά και τα είπαμε!!! afro
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 773

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)   Κυρ Φεβ 07, 2010 5:25 pm

Κεγώ γνωρίστηκα με την ayla.. εξαιρετική κοπέλα.. όσο για την εκθεση με μιλισσόκομικα είδη.. μηδέν.. το μόνο που έκανα ήταν να συλέξω πληροφορίεσς απο το ΑΠΘ για μαθήματα...
ορεινός
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 3

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)   Κυρ Φεβ 07, 2010 8:59 pm

πρωτη φορα κι εγω στη παρεα σας και πραγματικα ειχε πολυ ενδιαφερον, μακαρι να τα ξαναπουμε και με αλλα μελη.. η evi, ο Κωστης και ο lingistis ειναι super..!!
ayla
Honorary member
Honorary member

Αριθμός μηνυμάτων : 648

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)   Δευ Φεβ 08, 2010 1:05 pm

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να συναντηθώ με τους πολλούς, αλλά ευτυχώς συναντήθηκα έστω με έναν! Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια maik, και να ξέρεις ότι κι εγώ με τον πατέρα μου σε συμπαθήσαμε πολύ!!!
(Να μην ξεχνάω και τον πατέρα μου, λάτρη της μέλισσας, που με την ευκαιρία μας είπε και κάτι "πονηριές" που είχε κάνει κάποτε, για να απαλλάξει τις μέλισσες από τις ψείρες. Θα τα μαρτυρήσω όλα, αλήθεια σας λέω!!!)

Milibee Τωρα το "όλοι μαζί κι ο ψωριάρης χώρια" ... εγώ γιατί έχω την εντύπωση πως εσείς εκεί κάτω είσαστε πιο πολλοί; Μέχρι τώρα εγώ αισθανόμουν ψωριάρα! :lol: :lol: :lol:

Ελπίζω την άλλη φορά να γνωρίσω περισσότερους!!!

Όσο για την έκθεση ... εγώ το μόνο μελισσοκομικό που είδα ήταν ένα διάφανο κουτί με υπέροχους βομβίνους, και την φωλιά τους με μέλι. Ξεκινούσε από κάτω προς τα πάνω ... σαν ...σαν ... σαν πολυκατοικίες ενωμένες μεταξύ τους! Καμιά σχέση με τα γνωστά τελάρα! Τα είχανε σε σταντ κηπευτικών για γονιμοποίηση φυτών εντός θερμοκηπίου.

.... τι χαζή ... γιατί δεν την έβγαλα φωτογραφία; Rolling Eyes υπέροχα, πανέμορφα πλάσματα!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Melissologia στις Παρ Ιουλ 02, 2010 9:42 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Edit αρχείο)

Συναντήσεις στην Agrotica 2010 (Θεσσαλονίκη)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ερώτηση για την κτηνιατρική φροντίδα των αδέσποτων
» Επείγον, χαρίζονται γατακια στη Θεσσαλονικη!!!
» [ΚΡΗΤΗ]Χαρίζεται βασιλικό πεκινουά
» Μαφάλντα,ημίαιμο βέλγικο-ΚΟΥΤΑΒΙ
» Beagle-ΣΚΥΛΟΣ-Επείγον!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Διάφορα :: Melissologia - Hellenic Bee Forum :: Συναντήσεις Melissologia H.B.F.-
Μετάβαση σε: